Stan wyjątkowy domaga się wyjątkowych dokumentów. Nadrabiamy wielowiekowe zaniedbania polskiej elity.

Pp. Pius V

Consueverunt Romani Pontifices (17.09.1569)

Pius-V

Papieże rzymscy i inni Święci Ojcowie, którzy Nas poprzedzili, w celu łatwiejszego przezwyciężenia wojen i wszelkich klęsk, które dotykały ciało i duszę i aby z większą żarliwością i w pokoju służyć Bogu, mieli zwyczaj błagania Go o pomoc wzywając przy tym wstawiennictwa świętych, poprzez prośby i modlitwy litanijne.

A czynili to wznosząc, jak Dawid, oczy ku Niebu, będąc pewnymi, iż obiecana pomoc otrzymają.

1. Idąc śladami naszych poprzedników, wierząc w natchnienie Ducha Świętego, przywołujemy postać Błogosławionego Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego (Ordo Previcatorum; Dominikanie), który żył w podobnych czasach do naszych; do tegoż Zakonu także i My należeliśmy, i w nim złożyliśmy nasze śluby wierności, stosownie do postanowień Reguły. Wspomnijmy, jak herezja albigensów, srożąca się w większej części Francji i Italii, całkowicie oślepiła rzesze ludzkie tak, że wściekle rzucano się na kapłanów Boga i zakonników. Błogosławiony Dominik, wznosząc oczy ku niebu, zwrócił się ku Słodkiej Górze, którą jest Chwalebna Dziewica Maryja, Matka Boga. To Ona, z Owocem Swego łona, zdeptała głowę kłamliwego węża, niszcząc wszelkie herezje i ratując świat przed wiecznym potępieniem z powodu winy naszych pierwszych rodziców. W tych niespokojnych czasach Błogosławiony Dominik ułożył modlitwę bardzo prostą, pobożną i przystępną dla wszystkich, nazwaną Różańcem lub Psałterzem Błogosławionej Maryi Panny. Polega ona na oddawaniu czci Błogosławionej Dziewicy, powtarzając sto pięćdziesiąt razy pozdrowienie anielskie, stosownie do liczby Psalmów Dawida, wstawiając co dziesięć pozdrowień anielskich jedno Ojcze nasz oraz rozmyślania, które nawiązują do całego życia Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Ułożywszy ją, Błogosławiony Dominik zaczął sławić w całym Kościele Katolickim ten sposób modlitwy, a poprzez swoich synów duchowych – braci Zakonu – rozpowszechnił. Różaniec został przyjęty przez wielu, a wierni, którzy odmawiali go pobożnie, zapaleni wewnętrznie tymi rozmyślaniami, stali się innymi ludźmi. Ciemności herezji ustąpiły i światło wiary katolickiej zabłysnęło ponownie. Bracia Zakonu, z polecenia prawowitych przełożonych, wszędzie zakładali Stowarzyszenia Różańcowe, do których wstąpili liczni wierni.

2. Podążając śladami Naszych Poprzedników, również i My, widząc zmagania Kościoła, który Bóg nam powierzył, wstrząsanego także i dziś licznymi herezjami, boleśnie rozdarty i zatroskany wojnami oraz deprawacją moralną ludzi, wznosimy oczy pełne łez, ale z nadzieją ku tej Błogosławionej Maryi, od której pochodzi wszelaka pomoc, i prosimy wszystkich pojedynczych wiernych, napominając ich dobrotliwie w Panu, aby odmawiali Różaniec.

Św. Pius V.

e10d45f8053be3d29b9e7f0ce27566f9--patron-saints-catholic-saints

Przekład autorski. prof. dr. hab. Don Artur Catolo.
Całość została zorganizowana i do szczęśliwego skutku doprowadzona przez nieznanego szerszej opinii publicznej prześladowanego kapłana zakonnego, który nie jest słynnym youtuberem czy blogerem.

Redakcja zamieszcza ten dokument, ponieważ posiada informacje dotyczące zamachu przygotowanego na Różaniec Święty, który jest jedną z ostatnich linii obrony prawdziwej Wiary Katolickiej. Po słynnym i nieuprawnionym ataku na Ojcze nasz postanowiono ostatecznie rozprawić się z modlitwą różańcową. Ponieważ trwają ciągłe ataki reformatorów na najpotężniejsze środki zachowania wiary w Kościele, tak Różaniec jest co raz atakowany przez kolejne pokolenia niszczycieli wiary. Zamiast żywota Pana Jezusa reformatorzy chcą dosztukować do tajemnic różańca dzieje Apostolskie. Róże różańcowe dzisiaj z trudem organizują ludzi do tajemnic światła. Po tajemnicach apostolskich nie będzie co zbierać z kółek różańcowych. Jest to tak samo sprytny sposób na zamordowanie różańca, jak pandemia strachu na porzucenie świętych sakramentów. Ludzie będą limitować się sami, sami sobie ograniczą i sakramenty, i różaniec. Kolejna broń Kościoła ma być wytrącona z ręki katolika tak sprawnie, jak pandemia strachu zamyka kościoły przed wiernymi. Ten dokument pomoże Wiarę ocalić.

Święty Papież Pius V o Różańcu Świętym.
Pdf do pobrania.

 

2 myśli na temat “Stan wyjątkowy domaga się wyjątkowych dokumentów. Nadrabiamy wielowiekowe zaniedbania polskiej elity.

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: