Adoracja Krzyża Świętego królewskim przywilejem Polaków.

Od czasów Bolesława Chrobrego adoracja relikwii Krzyża Świętego była przywilejem królewskim polskich monarchów.

Od czasu wygaśnięcia monarchii politycznej Polski, szlachetny przywilej adoracji Krzyża Świętego przypadł w udziale prymasowi Polski, arcybiskupom, biskupom i starszemu duchowieństwu diecezjalnemu i zakonnemu. Duchowni dzielą się do dziś tym przywilejem z wiernymi i podwładnymi wszystkich stanów. Szlachetna, katolicka intuicja królewskiego Sandomierza, zaprasza nas gremialnie w tym roku do ogólnopolskiej adoracji Krzyża w pierwszy piątek miesiąca marca i w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu.

Z kościoła parafialnego w Nowej Słupi, dnia 6. marca wyruszy do Sanktuarium Świętego Krzyża Droga Krzyżowa rozpoczynająca również wielkie modlitwy o przywrócenie Królestwa Polskiego a równocześnie pierwszą formułę rekolekcji dla monarchistów w Polsce. Ten katolicki, ogólnopolski zjazd będzie spięty i uwieńczony celebracjami królewskich Mszy Wszechczasów. Sam Słodki Zbawiciel, nasz Pan Jezus Chrystus nauczył nas modlitwy Ojcze nasz w której nieustannie prosimy o wznowienie królestwa: przyjdź królestwo Twoje. Winszujemy pomysłu tak zaszczytnej i strategicznej decyzji mającej konsekwencje dla Polski i Europy. Trudno w to uwierzyć, że jest to zaproszenie takie proste, celne, oryginalne, niepowtarzalne, charakteryzujące umysłowość polską w jej istocie. A więc prawda, dobro, piękno i męstwo przyodziane wspaniałomyślną wielkodusznością. Oby wszystkie środowiska Świętej Tradycji Katolickiej w Polsce potrafiły i chciały na nie hojnie, po pańsku, po szlachecku i po królewsku odpowiedzieć. Czy może zabraknąć jakichkolwiek przedstawicielstw organizacji narodowych, rot niepodległości oraz wielu innych z przebogatej palety nurtu narodowego?

sobieski-minstrant_big.5794716

Czy nie czekają na ten gest wszyscy świętej pamięci królowie, senatorowie, posłowie, książęta, kasztelani i rycerze Najjaśniejszej Rzeczypospolitej a chociażby Żołnierze Niezłomni?

Czy ta chwila ascetycznej zadumy nad boskimi darami polskości jest dla wielu z nas zbyt trudna, aby była nieosiągalna przez lenistwo i zaniedbanie, czy postępową/nowoczesną niechęć do rzeczy oryginalnych i prawdziwych?

Kto mógłby według kardynalnej cnoty roztropności i męstwa uczestniczyć w tych wydarzeniach a tego zaniecha, odmawia sobie uczestnictwa w początku, źródle i zasadzie istnienia tego, czym jest polskość.

Msza Wszechczasów

W takich przepięknych okolicznościach powrotu Mszy Świętej Wszechczasów do Sanktuarium Świętego Krzyża, z polskiej piersi wyrywa się pobudka:

369913_24062006MP11_83

Idziemy adorować Krzyż Chrystusowy!

Święty Krzyż

 

6 myśli na temat “Adoracja Krzyża Świętego królewskim przywilejem Polaków.

Dodaj własny

 1. „..modlitwy o przywrócenie Królestwa Polskiego…” Ono istnieje nieprzerwanie co najmniej w osobie Niepokalanej Dziewicy, Wniebowziętej Królowej Polski. Nie my Ją wybraliśmy, lecz Ona nas – to niesłychany przywilej i zasadnicza różnica względem innych chrześcijańskich królestw.
  Z Boskiej perspektywy to mariackie Królestwo Polskie zaistnieje realnie wraz z Królestwem Niebieskim obiecanym przez Pana Jezusa.

  Wypis* z „The Book of Heaven” sł.B. Luizy Piccarety; Jezus Chrystus powiedział 5 II 1928:

  „Sama moja modlitwa do Ojca Niebieskiego: „Niech przyjdzie – niech przyjdzie Twoje Królestwo; bądź Twoja Wola na ziemi tak, jak w Niebie ”, oznaczało, że wraz z Moim przyjściem na ziemię Królestwo Mojej Woli nie zostało ustanowione pośród stworzeń; [gdyż] inaczej powiedziałbym: „Ojcze Mój, niech Królestwo Nasze, które już ustanowiłem na ziemi, będzie utwierdzone, a Nasza Wola niech panuje i rządzi”. Zamiast tego powiedziałem: „Niech przyjdzie”. Oznaczało to, że Ono musi przyjść, a stworzenia muszą na Nie [t.j. Królestwo] czekać z taką pewnością, z jaką oczekiwały przyszłego Odkupiciela, ponieważ w [modlitwie] „Ojcze nasz” zawarta jest Moja Boska Wola, związana i zatwierdzona; a kiedy Ona [t.j. Boska Wola] wiąże siebie samą, wszystko, co obiecuje, jest więcej niż pewne. Tym bardziej, że wszystko zostało przygotowane przeze Mnie; nic innego nie było trzeba, jak tylko manifestacji Mojego Królestwa – i to czynię.”

  P.S.
  Można się spodziewać, że na rekolekcje monarchistyczne ściągną pretendenci ze swoimi koteriami, ale nowy Dawid, wybranek Wniebowziętej Królowej Polski, pewnie gdzieś buja w obłokach.

  *Tłumaczenie własne z wydania angielskiego https://luisapiccarreta.me/book-of-heaven

  Polubienie

 2. Moje przeświadczenie, że „to mariackie Królestwo Polskie zaistnieje realnie wraz z Królestwem Niebieskim obiecanym przez Pana Jezusa” znalazło autorytatywne uzasadnienie w słowach Najświętszego Odkupiciela do Luizy Piccarrety w dniu 14 lipca 1935;
  …”A oto, jest Królowa Niebios, która swoją władzą nieustannie modli się o przyjście Królestwa Bożej Woli na ziemię – w czy kiedykolwiek My odmówiliśmy Jej czegokolwiek? Dla Nas, Jej modlitwy są tak gwałtownymi podmuchami, że nie możemy się Jej oprzeć. I ta sama moc z jaką Ona posiada Naszą Wolę jest dla Nas Władzą, rozkazem. Ona ma pełne prawo domagać się Tego [Królestwa], ponieważ posiadła Je na ziemi i posiada Je w niebie. Dlatego, jako Posiadaczka, może dać to co należy do Niej, tak iż to Królestwo będzie nazywane Królestwem Niebiańskiej Imperatorowej. Będzie działać jako Królowa pośród swych dzieci na ziemi. Ona odda do ich dyspozycji należące do Niej morza łask, świętości, mocy. Zmusi do ucieczki wszystkich wrogów. Ona wzbudzi je [dzieci] w swym Łonie; ukryje je w swym Świetle, otoczy swoją Miłością, swoimi własnymi rękami wykarmi je pokarmem Bożej Woli. Czegóż ta Matka i Królowa nie uczyni, w tym swoim Królestwie, dla swoich dzieci i swojego ludu? [Ona] udzieli niesłychanych łask, niespodzianek nigdy niewidzianych, sprawi cuda, które wstrząsną niebem i ziemią. [My] dajemy Jej pełną swobodę działania, aby ukształtowała dla Nas Królestwo Naszej Woli na ziemi. Ona będzie Przewodniczką, Prawdziwym Wzorem, a to [Królestwo] będzie także Królestwem Niebiańskiej Suwerennej [Pani]. Dlatego módlcie się razem z Nią, a swoim czasie stanie się zadość waszemu pragnieniu.”

  P.S.
  Nie jestem pewien, czy do Redakcji dotarł powyższy komentarz, więc przesyłam jeszcze raz.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: