Święty Józef przyjmuje naszą intencję. Potrzeba jeszcze 9 kapłanów sprawujących Msze Święte za Polskę przez wstawiennictwo Świętego Józefa.

Zamówiliśmy Mszę Świętą w święto Świętego Józefa, Opiekuna i przybranego ojca Pana Jezusa.
Jemu to Bóg w swej mądrości powierzył Najświętszą Panienkę. Pełna łaski i nieskalana, nosząca w swym łonie Ciało Przenajświętsze Syna Bożego, otrzymała ludzkiego małżonka, aby opiekował się Nią, chronił i zabezpieczał Jej nieskalane Dziewictwo. Otrzymała Świętego Józefa, aby zasłaniał autorytetem męża jej dziewiczą czystość i chronił przed wrogami jej Niepokalane Macierzyństwo. Święty Józef jest także ziemskim Opiekunem Bożego Syna o którego materialne potrzeby dbał, zapewniał Rodzinie środki do życia: mury domostwa i dach nad głową, szaty, pożywienie, naczynia i wszelkie inne sprzęty potrzebne do wypełniania codziennej roli swej Rodziny.
Ufnie zwróciliśmy się do Niego w potrzebach własnych i potrzebach naszej Ojczyzny, składając w ręce kapłańskie intencję prywatną i prosząc o ocalenie Polski.
Jeszcze się Msza Święta nie odbyła a nadeszła pomoc w sprawach prywatnych. Przyszła pomoc tam, gdzie myśmy już siły nie znaleźli w nas samych do dalszej walki. 

Jednocześnie w tym samym czasie trafiła do nas informacja o Mszy Świętej od kilku lat sprawowanej cichutko, bez nagłośnienia w Przeworsku, w środy, w Bazylice Grobu Pańskiego, w dawnym przyklasztornym kościele Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie.

Nasze zadziwienie, dlaczego w środy jest odprawiana tam Msza Święta Wszechczasów, zamieniło się w podziw, kiedyśmy zobaczyli, przy jakim ołtarzu Msza w Przeworsku jest sprawowana.

Sprawowana jest w każdą niemal środę przy Ołtarzu Świętego Józefa.
Kapłan celebruje Msze Święte Wszechczasów w środę, poświęconą św. Józefowi, przy Ołtarzu Świętego Józefa. Do nas ta wiedza dociera, kiedyśmy powierzyli siebie i Polskę we Mszy Świętej temu potężnemu pogromicielowi duchów piekielnych.

Święty Józef wskazuje na Ołtarz, jako miejsce ratunku w sprawach duchowych i materialnych, osobistych, Kościoła i Polski.

Żeby pomógł nam w osobistych kłopotach, wystarczył tylko akt ufności – prośba o Mszę, która odprawiona zostanie przecież dopiero po połowie marca.

Więc czy tak wiele trzeba, żeby Św. Józef bronił mistycznej Małżonki Chrystusa – Kościoła i swego Syna w Kościele i Polsce?

Przecież on jest jak włodarz Kościoła, jak kapłani. Kapłani dzierżą władzę  nad nieskalanym ciałem Oblubienicy – Kościołem, w którego łonie jest prawdziwa obecność Bożego Syna w Jego Ciele.

Jak Św. Józef otrzymał mocą władzy męża odpowiedzialność za Niepokalaną Dziewicę i Jej Syna, tak kapłani, poślubieni Kościołowi, otrzymali  Jej Ciało –  Kościół wraz z największym skarbem – Eucharystyczną obecnością Boga.

Św. Józef zabezpieczył ściany i dach domostwa, naczynia, tkaniny, pożywienie, zapewniał wszelkie potrzeby. Swoim autorytetem skrywał największe tajemnice Oblubienicy, aby źli ludzie o oślepłych oczach nie mieli dostępu do sacrum, aby nie mogli sprofanować wulgarnym materializmem cudu i tajemnicy Niepokalanego Poczęcia, Macierzyństwa i Wcielenia.

Kto jest największym obrońcą kapłaństwa katolickiego, jak nie święty Józef?

Któż lepiej może wlewać w kapłańskie serca, ale i serca świeckich mężczyzn, mężów i ojców czystą miłość i ducha mężnej walki w obronie Oblubienicy Chrystusa, jak nie Święty Józef, pierwowzór kapłaństwa i mężnego Opiekuna?

Któż bardziej rozumie dbałość o kościelne majątki i utrzymanie świętości, piękna, godnego wyposażenia domów Bożych, jak nie święty Józef?

Któż skuteczniej ochroni Chrystusa przez infiltracją sług Heroda i któż lepiej ukryje Dzieciątko i Matkę przez polującymi w owczarni zabójcami, jak nie Święty Józef?

W świętym miejscu tysiącletniego zakonu rycerskiego, święty Józef  subtelnie mówi nam: oto ja odpowiadam na twoje zatroskanie i spieszę z pomocą.

Nasza intencja znajduje przychylność Świętego i jak znalazła Kapłana, który ją przyjął,  tak Święty Józef ukazał nam swój Ołtarz, jak odpowiedź na naszą modlitwę. 

Jak wielkie łaski spłynęłyby na Mszach Świętych, celebrowanych w święto 19 marca, przez wstawiennictwo Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Panienki, przez choćby dziesięciu kapłanów w różnych miejscach naszej Ojczyzny z intencją ocalenia Kościoła i Polski spod herodowych roszczeń, skoro dziesięciu zwykłych sprawiedliwych wystarczyłoby, żeby ocalić Sodomę i Gomorę?

P.S. Z uwagi na sytuację, która od publikacji tego wpisu zmieniła się ze względu na epidemię, zachęcamy do ofiarowania Mszy Świętych w obronie Kościoła, gdyż wzmaga się herodowa okupacja nad Kościołem w Polsce, i walka z obecnością Chrystusa na polskich ołtarzach.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

2 myśli na temat “Święty Józef przyjmuje naszą intencję. Potrzeba jeszcze 9 kapłanów sprawujących Msze Święte za Polskę przez wstawiennictwo Świętego Józefa.

Dodaj własny

  1. Świętemu Józefowi w Przeworsku asystują w ołtarzu św. Kazimierz Królewicz (4 marca)i św. Izydor Oracz (15 maja) wskazujący swą łopatą na Praskie Jezulatko w gablocie. Czy Kazimierz niesie koronę dla Dzieciątka z Pragi?

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: