„Drzewo figowe”. Wczoraj zablokowany, dziś jest. Korzystajmy, póki jest możliwość. Polecamy.

Czasami coś cennego mamy w zasięgu ręki i doceniamy to, gdy nagle zniknie. Odkładamy zapoznanie się i skorzystanie na później, do momentu, gdy ktoś zabiera nam tę cenną rzecz. Wtedy uświadamiamy sobie, jak wiele mogliśmy stracić.

Tak było z blogiem, który obserwujemy od jakiegoś czasu:

Jego cenna zawartość znikła nam sprzed oczu wczoraj, blog został zablokowany. Wraz z blokadą przepadła dla nas olbrzymia praca blogera, którego portal jest skarbnicą dokumentów niedostępnych dla przeciętnego człowieka gdzie indziej. Jest to owoc wieloletniej pracy, gdzie niewiele się improwizuje, a jeśli pada komentarz, wypowiedzi Autora są kwintesencją dokumentów. Przytacza fakty, pisma Ojców Kościoła, historię, wydarzenia i dokumenty, które nie są powszechnie znane. Blog ten jest w stanie wyjaśnić nam na źródłach niezrozumiałą dla wielu okupację i kryzys Kościoła. Skąd się wziął, jak przebiega i do czego dąży. A to tylko jeden wątek, gdyż portal obfituje także w duchowość, sztukę, modlitwy chrześcijaństwa, których dzisiaj ludziom się nie przybliża, a które pozwalają coraz bardziej poznawać i kochać Kościół.

Są też świetne humorystyczne akcenty, jednym z nich z przyjemnością się z Państwem podzielimy. Hymn na cześć Dni Judaizmu, ekumenizm w pigułce, poniżej. Pisząc to śpiewamy sobie pod nosem wraz z solistą. W tej formie nawet dni judaizmu potrafią nie tylko wywołać oburzenie ale i śmiech nad stanem dzisiejszych umysłów i wiary hierarchii, która zamiast głosić Chrystusa, troszczy się o to, żeby ich ktoś nie nazwał „antysemitami”. Przezabawne na tle Ojców i Doktorów Kościoła powtarzających za Chrystusem, że po odrzuceniu Bożego Syna synagoga stała się siedliskiem demonów. Przynajmniej wszystko jasne. Troska dzisiejszej kościelnej wierchuszki, by nie walczyć z demonami, jest smutna, ale nieco kpiny pozwala nie upaść na duchu. Wszak są tacy, co zachowali zimną krew i dystans pozwalający na krzepiącą ironię. Nie wszyscy zwariowali i nie wszyscy są nieświadomym stadem do żerowania na nich przez pasożyty okupujące Kościół.

https://gloria.tv/post/sBrbvdAp7mdx23YX9Tj824ewF/embed/autoplay</div>”>Styczniowe Święta.

Jeśli film nie jest widoczny, kliknij tu: https://gloria.tv/post/sBrbvdAp7mdx23YX9Tj824ewF

Nie wszyscy są budulcem do budowania fałszywych, fejkowych struktur kościelnych i patriotycznych. Nie mamy żalu do tych, którzy dali się naciągnąć, w końcu są jak owce bez pasterza. Bez Mszy Świętej Tradycyjnej, która w końcu wyświetla każde kłamstwo, trudno jest Polakom zachować prawdziwą miłość Ojczyzny. Kto uczestniczy we Mszy Świętej Tradycyjnej nie będzie brał udziału w fałszywych imitacjach patriotyzmu.

Zachęcamy do pobierania materiałów, a kto zajrzy nie straci swego czasu. Póki są. 

 

Jedna myśl na temat “„Drzewo figowe”. Wczoraj zablokowany, dziś jest. Korzystajmy, póki jest możliwość. Polecamy.

Dodaj własny

  1. Czy kościoły w Afryce też obchodzą ów dzień jako wstęp do tygodnia ekumenizmu? Palestyńscy chrześcijanie zapewne są bardziej powściągliwi, ale o ich doświadczeniach mało się pisze na portalach katolickich, więc mało wiemy. Prawda?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: