„Lefebrystka”.

Młoda mężatka opowiada historię odkrycia Mszy Świętej. Opowiada historię odzyskania swego życia – niemal jednocześnie w sferze ducha i ciała.

Zdarza się, że ci, którzy odkrywają prawdę Kościoła czyli Tradycję, zadowalają się świadomością, że są lepiej wtajemniczeni, a pochłanianych przez brudną powódź modernizmu uważają za straconych.

Opowiedziano nam pewną historię – poproszono o pomoc w obronie pewnego księdza. Ludzie zapytali, czy odprawia tę czy inną Mszę, a skoro odprawiał nie tę, którą preferowali, odmówili pomocy. Oni wspierają tylko tych, którzy są jednoznacznie po tej czy tamtej stronie… a skoro nie jest idealnie po ich myśli, niech tonie. Nie ich sprawa. Po jakimś czasie kapłan o którym mowa dotarł do prawdziwego nabożeństwa i już nie potrzebuje naszego wsparcia.

Dobrze, że Miłosierny Bóg na Apostoła narodów wybrał mordercę wiernych Chrystusowi. Dobrze że do tak pięknego świadectwa wybrał kobietę, która nieświadomie profanowała Ołtarz, za przyzwoleniem i szatańską zachętą kapłana.

Wielka odwaga, wrażliwość i czułość na autentyzm w kulcie religijnym z ludzką i Boską pomocą zaspokoiły głód jej duszy. Mówi, że na tę Mszę czekała całe życie. Teraz jest w domu, w tej starożytnej Liturgii Kościoła, powróciła do swego duchowego matecznika.

Nagranie to dedykujemy szczególnie tym niewiastom, które w kapłanach którzy nie znają Tradycji, szukają wsparcia przeciwko własnym mężom, odkrywającym duchowy autentyzm i potęgę Liturgii Wszechczasów. Oby nie stawały przeciwko mężom szukając wsparcia gorszycieli, jak do bezczeszczenia Ołtarza zachęcił bohaterkę tego filmu właśnie „sługa ołtarza”.

Nie godzi się odmawiać Bogu władzy nad żadnym człowiekiem. Nie do człowieka należy dusza jego bliźniego. Skoro Bóg tak długo czekał na nas, dlaczego my odmawiamy tego Boskiego czasu innym?

Oddajemy głos Bohaterce tego filmu:

Jedna myśl na temat “„Lefebrystka”.

Dodaj własny

  1. Gratuluję solistce, że dała się poprowadzić Duchowi świętemu i dojrzeć do liturgii piękniejszej i prawdziwej czci oddawanej Panu Bogu. Niech nadal Matka Boża uczy życia zanurzonego w Miłości
    Bożej.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: