Odnaleziono starszych braci w wierze!

Po długich poszukiwaniach w jęzorach lodowców Grenlandii, Islandii i w głębinach fiordów Norwegii odnaleziono „starszych braci”. Niestety, próby normalnego dotarcia do nich spełzły na niczym. Potrzebny był sprzęt specjalistyczny. A zatem konieczne było użycie masek spawalniczych, grubego skórzanego fartucha kowalskiego i hutniczych rękawic. Następnie przy gejzerach iskier dokonano otwarcia księgi (księgi ludu księgi) a nosi ona nazwę Mszału Pawła VI czyli NOM. Pracując bez wytchnienia w tak trudnych i niebezpiecznych okolicznościach dotarliśmy do czerwonych literek wstępu do Mszy na Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada:

Dzisiaj Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wszystkim pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina nam również prawdę o naszej wspólnocie ze świętymi, którzy otaczają nas opieką.

O, Novator contra novus ordo.

Ojcze soboru i nowatorski wykonawco jego wskazań …

Bezgraniczny Nowatorze modernizujący nawet novus ordo …

Wielki wybuchu i erupcjo przeinaczeń…

Niedościgły przeinaczaczu rzeczy już przeinaczonych …

Piewco genów eskimoskich

Namaszczaczu bergolian i tańczących długoszy


 

P.S. Katolickie wyczucie szczerości nakazuje nam ufnie twierdzić, że niejacy „starsi bracia w wierze” to nie gorliwi talmudyści ale prawdziwi starsi bracia, którzy przez naszego Pana Jezusa Chrystusa weszli już do domu Ojca, do Nieba.

5 myśli na temat “Odnaleziono starszych braci w wierze!

Dodaj własny

 1. Zapraszamy wszystkich gości do twórczego wkładu w ubogacenie powyższej litanii w komentarzach pod tekstem nowymi wezwaniami.
  Mamy zgłoszenia następujących wezwań:

  Niestrudzony głosicielu innej Ewangelii…

  Wielki wspomożycielu ONZ …

  Wielki przyjacielu loży B’nai B’rith …

  Wielki apologeto buddyzmu, hinduizmu, szamanizmu, islamu, judaizmu talmudycznego …

  Patronie jednoczenia wszystkich religii w Asyżu …

  Przyjacielu wszystkiego i wszystkich …

  Niech zajaśnieje geniusz świętości nowym blaskiem. Zapraszamy.

  Polubienie

 2. A propos „PS” to… do końca nie wiadomo, por. np.
  1/ “Niepełna jeszcze komunia naszych Wspólnot [tj. Kościoła z sektami protestanckimi – przyp. wł.] jest już w rzeczywistości — choć w sposób niewidzialny — włączona na trwałe w pełną komunię świętych, to znaczy tych, którzy zakończywszy życie wierne łasce, znajdują się dziś w komunii Chrystusa uwielbionego. Ci święci wywodzą się z wszystkich Kościołów i Wspólnot kościelnych, które otworzyły im drogę do komunii zbawienia.”
  “Dzięki światłości, jaka promieniuje z „dziedzictwa świętych”, należących do wszystkich Wspólnot, „dialog nawrócenia” ku jedności pełnej i widzialnej zostaje rozjaśniony blaskiem nadziei. Ta powszechna obecność świętych jest bowiem dowodem transcendentnego działania mocy Ducha. Jest znakiem i dowodem zwycięstwa Boga nad mocami zła, które wprowadzają podziały między ludźmi.”
  (JP II: Ut unum sint)
  2/ “Dzisiejsza liturgia zaprasza nas do refleksji nad tragicznymi wydarzeniami z początku XVII wieku, podkreślając z jednej strony bezsensowność przemocy stosowanej nieubłaganie wobec niewinnych ofiar, a z drugiej – wspaniały przykład tak wielu wyznawców Chrystusa, którzy byli w stanie stawić czoło cierpieniom różnego rodzaju, zachowując zgodność z własnym sumieniem. Obok trzech męczenników z Koszyc wiele innych osób, także należących do innych wyznań chrześcijańskich, zostało poddanych torturom i poniosło srogą karę, niektórzy nawet śmierć. Jak nie możemy uznać, na przykład, duchowej wielkości dwudziestu czterech członków kościołów ewangelickich zabitych w Preszowie? Im wszystkim, którzy przyjęli cierpienie i śmierć z wierności nakazom swego sumienia, Kościół oddaje chwałę i wyraża cześć.”
  (JP II: Kanonizacja męczenników z Koszyc)
  3/ „Duch Święty obecny jest w innych religiach nie tylko poprzez autentyczne formy modlitwy. «Obecność i działanie Ducha — jak napisałem w encyklice Redemptoris missio — nie dotyczą tylko jednostek, ale społeczeństwa i historii, narodów, kultur, religii» (n. 28). Na ogół «poprzez praktykowanie tego, co dobre w ich własnych tradycjach religijnych i postępując zgodnie z głosem sumienia, członkowie innych religii odpowiadają pozytywnie na Boże wezwanie i dostępują zbawienia w Jezusie Chrystusie, nawet jeżeli nie uznają Go za swego Zbawiciela (por. Ad gentes, 3, 9, 11)» (Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego — Kongregacja ds. Ewangelizacji Narodów, Instrukcja Dialog i przepowiadanie, 19 maja 1991, n. 29: Enchiridion Vaticanum 13 [1991-1993], s. 203). Jak bowiem poucza Sobór Watykański II, «skoro (…) za wszystkich umarł Chrystus i skoro ostateczne powołanie człowieka jest rzeczywiście jedno, mianowicie boskie, to musimy uznać, że Duch Święty wszystkim ofiaruje możliwość dojścia w sposób Bogu wiadomy do uczestnictwa w tej paschalnej tajemnicy» (Gaudium et spes, 22).” (JP II: przemówienie podczas audiencji generalnej 09.08.1998)

  Polubienie

  1. Tak, powinniśmy dodać wezwanie: Wielki Zaprzeczaczu nauki Soborów Kościoła …

   Sobór we Florencji odpowiada Wielkiemu Przeinaczaczowi tymi słowy:

   „Kościół Święty niezłomnie wierzy, wyznaje i głosi, że każdy odstępca, który nie ma udziału w życiu wiecznym i który pozostaje i umiera poza świętym Kościołem katolickim – poganin, Żyd, heretyk i każdy, kto wybiera drogę różną od Kościoła – wszyscy oni pójdą w ogień wieczny, przygotowany dla szatana i jego zastępów, jeśli przed swoją śmiercią nie powrócą do Kościoła świętego – ponieważ jedność ciała Kościoła, które jest Ciałem Chrystusa, służy do zbawienia szczególnie tych, którzy umacniają tę jedność, zasługując się przez sakramenty Kościoła. Oni to otrzymują wszelkie nagrody w wieczności, jeśli poszczą, dają jałmużnę i [pełnią] wszelkie dobre uczynki. Ten zaś, kto nie pozostaje w łonie Kościoła katolickiego w jedności i zgodzie, nie osiągnie zbawienia, nawet gdyby spełniał wszystkie dobre uczynki, nawet gdyby przelał krew i umarł dla imienia Chrystusa – nic mu to nie pomoże.”

   Florencja (1439-1442) Sesja 11. ”
   https://swietatradycja.wordpress.com/2018/11/06/zielonoswiatkowcy-i-protestanci-umierajacy-dla-imienia-chrystusa-nie-ida-do-nieba/

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: