O tym, jak demony mówią słowami Pisma Świętego. „Katolickim” uczelniom i biskupom w Polsce ku wiecznej odrazie i hańbie.(6)

Namnożyło się nam „katolickich” mediów, uniwersytetów, kapłanów i biskupów, którzy Imieniem Chrystusa walczą z Chrystusem. Używają Pisma Świętego, by autoryzować walkę z Wiarą Katolicką i prawami Apostołów. Usiłują gwałtem narzucić Kościołowi zamiast nauki Ojców i Doktorów Kościoła – kłamstwa ojców herezji. Narzucają Kościołowi niewolę rozumu, duszy i prawa. Mistyczne Ciało Chrystusa jest oplecione cierniową koroną kłamstwa. Sprotestantyzowane grono „katolickich” naukowców i kapłanów wessie każdy brud i zepsucie świata, każdą patologię a walczy z nauką i prawem Kościoła. Będzie do Komunii Świętej i w Imię Chrystusa dopuszczać konkubentów, będzie opowiadać, że i homoseksualista – który to grzech wywołał potop ognia z Nieba – może być dobrym księdzem, nie oburzą go tęczowe marsze, ubliżanie Matce Bożej na homoparadzie. Oburzą się na naukowca i księdza, który ośmieli się Ewangelię traktować poważnie, nie jako stopień do kurialnej czy uniwersyteckiej kariery.

Tak dziś na „katolickich” uniwersytetach Imieniem Chrystusa walczy się z Chrystusem a słowami Pisma Świętego uzasadnia się odstępstwo od Pisma Świętego.

O dzisiejszych profesorach i dzisiejszych doktorach ekumenistach opowie nam Święty Jan Chryzostom:

Powiedz, jakie znajdujesz wytłumaczenie, jakie usprawiedliwienie na to, że dobrowolnie rzucasz się w przepaść i otchłań? Nie próbuj przytaczać znanego argumentu: tam jest przechowywane Prawo i księgi proroków. To nie wystarczy, aby miejsce uczynić świętym. Co jest ważniejsze? Czy to, że w jakimś miejscu złożono księgi, czy głoszenie kazań na ich podstawie? Oczywiście, że głoszenie kazań i przechowywanie ich w pamięci. Jeśli diabeł przemawia słowami Pisma, czy wówczas jego usta stają się uświęcone? Nie wolno tak mówić; diabeł pozostaje diabłem. A demony, które przepowiadały mówiąc: Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego, zwiastują wam drogę zbawienia, czy z tego powodu stały się apostołami? W żadnym wypadku. Zawsze będziemy się od nich odwracać i gardzić nimi. Pamiętajmy, wypowiedziane słowa nie uświęcają. A księgi? Czy one uświęcają miejsce, w którym są złożone? A jakiż mogłoby mieć to sens? Właśnie dlatego tak bardzo nienawidzę synagogi, gdyż w jej posiadaniu jest Prawo i prorocy, a nienawidzę jej o wiele bardziej, niż gdyby ona ich nie miała.

[Właśnie dlatego nienawidzę zborów protestanckich, gdyż w ich posiadaniu są Święte Pisma ocenzurowane i okrojone, w wyciętymi księgami kanonicznymi, które Lutrowi nie pasowały – przyp.red.]

Dlaczego? Ponieważ tam jest podstępna przynęta i wielka ułuda dla prostych ludzi. Z tego powodu również Paweł przepędził demona, który chętniej mówił niż milczał. Rozdrażniony powiedział duchowi: Wyjdź z niej. Z jakiego powodu? Ponieważ krzyczał: Ci ludzie są niewolnikami Boga Najwyższego. Zachowując milczenie demony nie oszukiwałyby; ale gdy mówią są w stanie pociągnąć za sobą wielu prostych ludzi i sprawić, by słuchali także przy innych okazjach.

[zupełnie jak ekumeniści z Instytutu Ekumenicznego KUL – przyp.red.].

Chcąc utorować drogę swym szalbierstwom i móc kłamać z większą swobodą, do kłamstw dodawały trochę prawdy. Tak jak ci, którzy przygotowując truciznę, nacierają brzeg pucharu miodem, aby łatwiej można było wypić śmiertelny jad. Dlatego Paweł tak usilnie starał się im zamknąć usta, gdyż próbowały przywłaszczyć autorytet nie pasujący do nich.

[Jak Żydzi i protestanci potępiający Ks. prof. Tadeusza Guza używają autorytetu uczelni nazywanej „katolicką” – przyp.red.].

Także i ja nienawidzę Żydów za to, że w ich posiadaniu jest Prawo, które gwałcą, próbując w ten sposób zwieść słabszych. Nie byliby aż tak bardzo winni, gdyby nie wymówili posłuszeństwa Chrystusowi, wierząc jednocześnie w proroków. Pozbawili się jednocześnie wszelkiego usprawiedliwienia, mówiąc o sobie, że są posłuszni prorokom, a zarazem bluźniąc przeciwko Temu, o którym prorokowano.

[Protestanci zaś twierdzą, że są posłuszni Ewangelii, a zarazem pogardzają Mszą Świętą, sakramentami i Prawem, które Chrystus Kościołowi zostawił i bez których nie można się zbawić – przyp.red].

Jak radzi Święty Jan Chryzostom, zamykamy usta tym, którzy szukają zgody z herezją używając autorytetu katolickiej nauki i słów Pisma Świętego: Podpisujemy tutaj.

 

Cytat ze Świętego i prawdziwego Doktora Kościoła, Jana Chryzostoma, Mowy przeciwko judaizantom i Żydom, Mowa szósta, fragment.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: