Judaizmu i bałwochwalstwa definitywne potępienie. O niewyobrażalnym dla katolików zepsuciu żydowskim.

Obraz tytułowy: południowa półkula nieba w przedstawieniu A. Dürera z 1515 r. (Whitfield, P., The Mapping of the Heavens, 1995).

10. Należy unikać czczej gadaniny, nieprzyzwoitych wyrażeń, dowcipkowania, pijaństwa, rozpusty, hulanek, nadmiernego gniewu, pogańskich lub sprośnych śpiewów, wzywania bożków lub demonów.

Bracia i współsłudzy, zachęcamy was, abyście unikali próżnych rozmów, szpetnych słów, dowcipów, pijaństwa, rozpusty, hulanek, nadmiernego gniewu i niedorzecznej gadaniny; tak też w niedzielę, która jest dniem waszej radości, zabraniamy wam mówić i czynić cokolwiek niegodnego. Pismo bowiem mówi: Służcie Panu z bojaźnią i radujcie się dla Niego z drżeniem.
Zatem nawet wasza radość powinna się łączyć się z bojaźnią i drżeniem. Wierny chrześcijanin nie powinien recytować pogańskich wierszy ani śpiewać sprośnych piosenek, gdyż zdarzyć się może, iż w piosence wymieni diabelskie imiona bożków, a wówczas zamiast Ducha Świętego wstąpi w niego Zły.

11. Upomnienie pouczające, by unikać grzechu bałwochwalstwa.

Nie wolno wam też przysięgać na bożków, wypowiadać ich wstrętnych imion, kłaniać się im i czcić jak bogów: oni bowiem nie są bogami, ale złymi demonami i śmiesznymi tworami. Bóg w pewnym miejscu tak mówi o Izraelitach: Opuścili Mnie i przysięgali na tych, którzy nie są bogami, Wyniszczę imiona bożków z ich ust; oraz: Oni Mnie do zazdrości pobudzili nie – bogiem, rozjątrzyli Mnie swoimi bożkami.

Pan Bóg w całym Piśmie zakazuje takich zachowań.

12. Nie wypada śpiewać pogańskich pieśni, przysięgać na bożka, oddawać się wróżbom z lotu ptaków, przepowiedniom, wróżbiarstwu, pląsom ani przestrzegać zasad judaizmu, bo to jest bezbożne i sprzeczne z poznaniem Boga.

Pisma zawierają nie tylko zakazy na temat bożków, ale również przepisy zabraniające przysięgać na gwiazdy i oddawać im cześć. Pismo mówi: Gdy ujrzysz słońce, księżyc i gwiazdy, nie pozwól się zwieść i nie oddawaj im pokłonu, i w innym miejscu: Nie uczcie się drogi pogan i nie lękajcie się znaków niebieskich.

Gwiazdy i ciała niebieskie zostały dane ludziom jako światło, a nie po to, aby im się kłaniano, chociaż Izraelici w swej przewrotności zamiast Stwórcy kłaniali się stworzeniu, znieważali Stworzyciela i okazywali nadmierny podziw stworzeniu, czy to wtedy, gdy zrobili sobie cielca na pustyni, czy kiedy kłaniali się Beelfegorowi, Baalowi, Tamuzowi, sydońskiej Astarte, potem Molochowi, Kemoszowi, a także słońcu jak o tym pisze Ezechiel, wreszcie nierozumnym zwierzętom, takim jak Apis i mendezyjski kozioł w Egipcie, oraz srebrnym i złotym bożkom w Judei. To wszystko mając na uwadze tak groził im Bóg przez usta proroka: Czy nie dosyć domowi Judy dokonywać tych obrzydliwości, które popełniali? Napełnili ziemię bezprawiem, aby Mnie obrazić. Oto oni kpią sobie, a Ja będę działał zapalczywie. Oko Moje nie okaże litości i nie będę ich oszczędzał. Będą wołać do Moich uszu donośnym głosem, lecz ich nie wysłucham. Widzicie, umiłowani, jak wyraźnie Pan zwraca się przeciwko bałwochwalcom oraz tym, którzy oddają cześć słońcu i księżycowi.

Zatem człowiek Boży, czyli chrześcijanin, nie powinien przysięgać ani na słońce, ani na księżyc, ani na gwiazdy, ani na niebo czy ziemię, ani na żadne małe czy wielkie żywioły. Jeśli Nauczyciel zabronił nam przysięgać w sprawie Boga, który istnieje, aby słowo nasze na większą zasługiwało wiarę aniżeli przysięga, jeśli zakazał nam przysięgać na niebo, gdyż jest to przejaw pogańskiej bezbożności, na Jerozolimę, na świętości Boże, na ołtarz i ofiarę, na złoto świątyni i na własną głowę, albowiem jest to zwyczaj związany z żydowskim zepsuciem i dlatego powinien być zakazany, jeśli nakazuje wiernym, aby tak było tak i nie było nie, a co nadto jest, pochodzi od Złego, to tym bardziej winni są ci, którzy w przysięgach używają fałszywych imion i oddają cześć urojeniom, a nie temu, co naprawdę istnieje.

Za ich przewrotność Bóg wydał ich na pastwę bezmyślności, tak że czynili niegodziwe rzeczy.

Constitutiones Apostolorum V 10 – 12.

5 myśli na temat “Judaizmu i bałwochwalstwa definitywne potępienie. O niewyobrażalnym dla katolików zepsuciu żydowskim.

Dodaj własny

 1. 7.ABC. Kontrreformacja-100 letnia wojna religijna Watykanu z Polską. Jezuicka przysięga bandytyzmu.

  Paweł Szydłowski
  Opublikowany 14 lis 2018
  Kontrreformacja to krwawa trwająca 100 lat wojna religijna Watykanu z Polakami o zniszczenie Imperium Jagielonów. To Jezuici wymazali Polsce historię przed VI w.n.e. Do kontreformacji wszystkie kroniki wywodzą zgodnie nasze pochodzenie od Jana/Jona biblijnego Jawana i powiadają, że Lech praojciec wszystkich Lechitów, czyli Polaków był synem lub wnukiem Jona-Jana, co umiejscawia Lecha naszego patriarchę na 22-23 w.p.n.e. i podają od kilkudziesięciu do kilkunastu przedkatolickich władców Lechitów. Po kontreformacj Jezuici wymyślili pustkę osadniczą i przybycie Lecha do Europy ustalili na 550 n.e. , choć urtrzymali liczbę kilkunastu przedkatolickich królów Polski. Dopiero w czasach Rozbiorów pruski Marksista, Lelewel von Lowensprung pracujący dla Caratu jako cenzor i w carskim urzędzie bezpieczeństwa[carski urząd spraw wewnętrznych] na stanowiski naczelnika wydziału propagandy, ustalił, że nie było Polski przed Mieszkiem I. Link do strony wydawnictwa „Roczników” https://www.kurtiak-ley.pl/dlugosz-ja… Identyczną jak Jezuici przysięgę tylko wzbogaconą o mordowanie Indian składają prężnie działający w Polsce Rycerze Kolumba. Rycerze tak jak Jezuici są organizacją zbrodniczą, mającą na rękach krew milionów zamordowanych kobiet i dzieci.# kontrreformacja.# reformacja. Pełen tekst katolickich przysiąg kościelnych: https://polona.pl/item/tajemnice-hier
  :

  Temhttps://poczta.interia.pl/next/?uid=452a4ab1889669e4#at: Jezuita to oszust i bandyta Jezuita Papież skazany na dożywocie

  Jezuita to oszust i bandyta Jezuita Papież skazany na dożywocie Ojciec Rydzyk ukryty Jezuita

  Polubienie

 2. Niebo półkuli południowej ledwo co poznano od czasu wyprawy Kolumba (1492), więc datowanie zamieszczonej mapy na rok 1515 i przypisywanie jej Duererowi wydaje się bardzo podejrzane. Nie wiem też co wspólnego z mapami tworzonymi przez europejskich nawigatorów i astronomów, także katolików jak Jan Heweliusz, mieliby Żydzi. Ilustrowanie za pomocą mapy astronomicznej przywiązania do guseł i zabobonów jest zupełnie nie na miejscu. Chrześcijańska ocena wartości nieba gwiaździstego powinna się zacząć od medytacji dni stworzenia w Księdze Rodzaju, Psalmu 19 (18) „Coeli enarrant”, także Psalmu 8, dalej Izajasza [40, 26], Hioba [9, 9], Ewangelii świętego Mateusza, a potem … potem możemy rozmawiać o konstelacjach, planetach, słońcu, księżycu, kometach, meteorach i historii Zbawienia.

  Polubienie

  1. Nie chcieliśmy obrazować wpisu obrazami guseł albo horoskopów, czy Kabały. Pokazanie konstelacji na wielowiekowej mapie wydawało nam się stosowniejsze, gdyż plaga przypisywania mocy determinowania ludzkich losów urodzinom w takim czy innym miesiącu pod takim czy innym znakiem zodiaku jest współczesnym zabobonem i bałwochwalstwem, któremu hołdują nawet katolicy.
   Zdjęcie pobraliśmy ze strony: https://bialczynski.pl/2016/02/10/grzegorz-kopacki-gwiazdozbiory-dawniej-i-dzis-kilka-niezbednych-wiadomosci-o-gwiazdozbiorach-i-zodiaku/

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: