Wiedźmy przy Ołtarzach Pańskich. Czy w Warszawie powstał nowy „kościół” warszawsko-katolicki?

Gdzie się kończy bezczelność reformatorów?

Czy katoliczki potraciły rozum? Nie boją się kościelnego przekleństwa. Czy nie wiedzą, że Kościół przeklina mocą władzy Apostołów tych, którzy bezczeszczą Ołtarz?

Skoro za znieważenie Ołtarza przez uzurpatorów Bóg karał śmiercią, to nie ukarze bezprawia kobiet, które sięgają po Ciało, które uświęca Ołtarz?

Nie ukaże pychy i zarozumiałości tych, które sięgają po Boga, dla którego obecności Ołtarz jest święty i przejmuje lękiem?

Kto dopuścił te wiedźmy do profanowania Ciała Pańskiego?

Diakonisa nie błogosławi ani nie spełnia żadnych czynności sprawowanych przez kapłanów lub diakonów, lecz strzeże drzwi i ze względu na obyczajność asystuje kapłanom przy chrzcie kobiet”

Constitutiones Apostolorum VIII 28,6

Nie należy wyświęcać niewiasty na diakonisę przed jej czterdziestym rokiem życia i nie bez dokładnego zbadania. Jeśli po przyjęciu święceń i sprawowaniu przez jakiś czas swojej służby wyjdzie za mąż, lekceważąc łaskę Bożą, należy ją wyłączyć ze społeczności wiernych wraz z tym, z którym się związała”.

Sobór Chalcedoński, kanon XV.

Niektórzy także zasugerowali, iż wydaje się, że potajemnie wbrew dyscyplinie apostolskiej, aż do tego czasu dopuszcza się kobiety do posługiwania jako diakonisy, na co jednak ponieważ jest niestosowne, nie zezwala dyscyplina kościelna i takie święcenia, uczynione wbrew zasadzie, mają być unieważnione: należy zadbać o to, aby nikt nie ważył się na to w przyszłości
Synod w Nimes (1 października 396).

By nie ustanawiać diakonis.
Diakonis w żadnym wypadku nie należy ustanawiać.” Orange, 8 listopada 441.

17. Kobiety, które wbrew zakazom kanonów przyjęły do tej pory błogosławieństwo diakonatu, jeśli jest dowiedzione, że powróciły do życia w małżeństwie, niech zostaną odsunięte od Komunii. Gdyby napomniane przez biskupa, poznawszy błąd, zerwały tego typu konkubinat, po odbyciu pokuty niech powrócą do łaski i Komunii.

18. Postanowiliśmy także, by na przyszłość żadnej kobiecie nie udzielać błogosławieństwa diakonatu ze względu na ułomność tego stanu.
Synod w Orleanie III z 7 maja 538r.

Zakaz dotykania Naczyń Świętych

Wykładu Liturgii Kościoła abp Nowowiejskiego. Tom II. Zganienie diakonisy za dotknięcie tylko naczyń świętych.

 

Na koniec o święceniach nowego diakona, o którym to bezprawiu pisze: http://isakowicz.pl/dziwne-swiecenia-wlocha-z-krakowa-w-prywatnej-kaplicy-w-warszawie/ komentując:

Po trzecie, święceń, które ze względu na zastrzeżenia urzędującego arcybiskupa krakowskiego przeniesiono do Warszawy, udzielał osobiście ks. kard. Stanisław Dziwisz, choć jest już emerytowanym metropolitą krakowskim. Czynił to w asyście ks. kard. Kazimierza Nycza oraz nuncjusza papieskiego Abp Salvatore Pennacchio i krakowskiego biskupa pomocniczego Janusza Mastalskiego, a także kilku innych duchownych z Krakowa, w tym byłego kanclerza kurii krakowskiej. ks. Bronisława Fidelusa, powszechnienie znanego z działalności biznesowej, tak własnej, jak i jego dwóch bratanków.”

Wygląda na to, że warszawski metropolita rządzi się własnym „kościółkiem”, na własnych prawach, łamiąc kościelne kanony. Inni biskupi mogą zaskarżyć to bezprawie, bowiem poważnie narusza ono  dyscyplinę kościelną:

Żaden biskup niech nie uzurpuje sobie prawa święcić kogoś z innego kościoła. Jeśli to uczyni niech wie, że zostanie osądzony, o ile bracia tego zażądają”. Synod w Arles, IIB, kanon 26.

Jeśli nawet nie on święcił, nie miał prawa uczynić tego nawet asystując, gdyż było to prawo Metropolity Krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Nic nie zmienia tu obecność innych liturgicznych i prawnych bandytów, choćby z najwyższych stanowisk międzynarodowej hierarchii. Chyba, że Kard Nycz przy ich udziale założył własny kościół, „warszawsko – katolicki”. 

communion-ala-west-fla-conference-cropped1210-620-690x353

P.S. Bandyci w piuskach po lewackich uczelniach na Zachodzie już nie pierwszy raz uderzają w najczulszy punkt Wiary i obyczaju katolickiego w Polsce. Skandale z Kudowy i Częstochowy zostały wymiecione z internetu.

Czy my, katolicy rzymscy dalej będziemy bezrozumnym stadem bezkarnie rozszarpywanym przez każdego bezpańskiego psa przybłędę? Brońmy naszej Wiary. Już czas pogonić rozpasanie świadomych czy nieświadomych pracowników Synagogi Szatana. Koniec z pobłażaniem, czas na ostrą i zdecydowaną reakcję!

2 myśli na temat “Wiedźmy przy Ołtarzach Pańskich. Czy w Warszawie powstał nowy „kościół” warszawsko-katolicki?

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: