Być Świątynią Ducha Świętego.

Największą królewską godnością jaką może osiągnąć człowiek jest bycie świątynią Ducha Świętego.

Świątynią Ducha Świętego jest człowiek w łasce uświęcającej. Łaska Boża skronie człowieka przystraja duchowym diademem przynależności do Boga, Pana panów i Króla królów. Dlatego Niepokalana została stworzona Przeczystą. Jej królewskie panowanie nad Aniołami i wszechstworzeniem rozpoczęło się od Niepokalanego Poczęcia. Nie inaczej – od czystości duszy zaczyna się każde powołanie do dzieł duchowych. Miarą godności królewskiej Najświętszej Panienki był stopień oczyszczenia Jej z grzechu, napełnienia łaską. Nie ma większego charyzmatu ponad tę czystość. 

Od tego zaczyna się jakikolwiek charyzmat Ducha Świętego.

Święty Duch karności ujdzie przed obłudą,
usunie się od niemądrych myśli,
wypłoszy Go nadejście nieprawości.
” Ks. Mdr 1,5

Dusza czysta, nieskalana bałwochwalstwem, obmową, nieczystością i pożądaniem cudzego męża czy żony, dusza człowieka który szuka pokoju pomiędzy sąsiadami a nie złośliwości i szkody drugiego jest królestwem Ducha Świętego. Dusza modląca się za nieprzyjaciół i powstrzymująca swój język od niszczenia dobrego imienia innych jest królową. Jest Świątynią Ducha Świętego.

A potem Bóg sam ją przystraja w charyzmaty jakie sam chce. Największe charyzmaty i godność miała Ta, której życie było najbardziej ukryte i ubogie w chwałę i godności za życia.

Kto szuka darów wyjątkowych da się oszukać podrobioną błyskotką która karmi pychę pozorami wybraństwa. Kto szuka prawdziwie królewskiej godności – czystości ducha, bycia w łasce Boga, bycia prawdziwie świątynią Ducha Świętego, choćby się niczym nie wyróżniał, choćby jego charyzmatem było trwać w pokorze i ukryciu, wielkim będzie w Królestwie Chrystusa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: