Setna rocznica Powstania Wielkopolskiego. Pamiętamy!

Msza Święta Wszechczasów w Pobiedziskach (między Poznaniem a Gnieznem). Na fresku widzimy między innymi Księdza Wikariusza, późniejszego Błogosławionego Biskupa Męczennika Michała Kozala.

Na sukces Powstania Wielkopolskiego złożyło się wiele dobrze przepracowanych okoliczności. Do nich możemy zaliczyć wysoki poziom intelektualny i duchowy kapłanów z Wielkopolski.

Duchowieństwo wielkopolskie nie dopuściło między innymi do wybuchu spreparowanej przez żydo – komunistyczną międzynarodówkę rewolucji z 1905 roku w Poznaniu. Słynne nocne pielgrzymki pokutne robotników poznańskich do Sanktuarium Maryjnego w Dąbrówce Kościelnej. Dziś zapomniane mimo pomników i kapliczek wznoszonych dla upamiętnienia tych wydarzeń.

Wielkopolska stojąca w opozycji do socjalisty Piłsudskiego, dążyła do odnowienia Królestwa Polskiego. Z tego powodu Prymas Polski Kard. August Hlond, wybrał Poznań a nie Warszawę na miejsce Kongresu Chrystusa Króla, w którym uczestniczyło dwieście tysięcy katolików z całej Europy.

Naród Polski ostał się przez tysiąc lat dzięki matecznikowi duszy polskiej – Mszy Świętej Wszechczasów. Kto chce przetrwania Narodu Polskiego, ten za wszelka cenę i wszelkimi sposobami będzie przywracał katolicką Liturgię w Klasycznym Rycie Rzymskim. Inne drogi nie istnieją. Inne drogi są tylko przedłużaniem pocałunku żydokomuny i masonerii nad agonią Polskiego Narodu.

Powstanie wielkopolskie Msza Swięta .jpg

Reklamy

Jedna myśl na temat “Setna rocznica Powstania Wielkopolskiego. Pamiętamy!

Dodaj własny

  1. Sosjalista Piłsudski gdyby nie był wynajęty przez masonów austriacko-pruskich wsparłby powstańców śląskich i patriotów z Mazur i Pomorza i Polska granica zachodnia byłaby już wtedy na Odrze
    Wszak miał armię która pokonała wielokrotną przewagę bolszewików, wystarczyłaby tylko jego chęć a Prusacy byli bardzo słabi

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: